UWAGA!
Jeśli na karcie produktu ze statusem "dostępny"
nie jest podany czas realizacji np. "1-2 dni robocze" albo
"2-3 tygodnie", to realizacja może nastąpić zgodnie
z pkt 5.3 Regulaminu w terminie 1-28 dni, choć większość
produktów jest dostępnych szybko.
W razie potrzeby prosimy zadawać pytania o dostępność.
![]() Zapraszamy do sklepu http://www.SupermarketStrazacki.pl |
Horpol Sp.z o.o. ul. Nowa 23, Stara Iwiczna 05-500 Piaseczno tel. 227 506 249 (dni robocze 8.00-16.00) |
Firma POK z największą uwagą podchodzi do sprzętu pianowego dla straży. Zasysacze liniowe zwracają uwagę niezwykłą solidnością wykonania i innowacją technologiczną. Takim innowacyjnym rozwiązaniem jest *ARCH – Automatyczny Regulator Ciśnienia Hydrostatycznego.
Cóż to takiego?
ARCH działa w oparciu o prawa fizyki, a jego zadaniem jest minimalizowanie strat ciśnienia roztworu wodno-pianowego dopływającego do prądownicy / wytwornicy pianowej.
Jak to działa?
Straty takie występują gdy prądownik operuje prądownicą z poziomu wyższego niż znajduje się zasysacz lub linia przesyłowa jest bardzo długa. Każde 10m różnicy poziomów to 1 bar straty. Przykładowo: ciśnienie podawcze na zasysacz wynosi 8 bar, strata 35% daje 5,2 bar na wyjściu zasysacza, kolejne 10 m w górę to następny 1 bar straty. Prądownik dostaje mieszankę o ciśnieniu 4,2 bar. To niezbyt wiele. ARCH zmniejsza stratę nawet o 50%. Pokrętło regulujące dozowanie środka pianotwórczego działa bardzo precyzyjnie. Jest łożyskowane oraz posiada punkty dokujące przy każdym procencie ustawienia dozowania. Kalibrowanie fabrycznie zapewnia aptekarską wręcz dokładność dozowania.
Jak prawidłowo podłączyć zasysacz liniowy?
1. Umieść zasysacz pomiędzy pompą (A) a prądownicą pianową (B).
2. Wężyk ssący musi być wsadzony do pojemnika ze środkiem pianotwórczym (C).
3. Zasysacz powinien być umieszczony w taki sposób, aby po zintegrowaniu z systemem, węże tłoczne miały prosty odcinek około 1 metra po obu stronach zasysacza.
4. Zasysacz musi być kompatybilny z prądownicą pianową* i uwzględniać utratę ciśnienia w wężu**.
5. Pompa musi być wystarczająco mocna, aby uzyskać ciśnienie 10 barów na wlocie zasysacza**.
* Kompatybilność polega na tym, że jeśli zasysacz posiada wydajność przepływun 200 l/min, to proadownica pianową musi posiadać taką samą wydajność. Podobnie dla zasysaczy 400, 800 l/min itp.
** Zasysacz generuje duże straty ciśnienia sięgające 35%. Jeśli prądownica pianowa zgodnie z Polską Normą ma wytwarzać prawidłową pianę przy ciśnieniu 5,5 bar, to woda dostarczona do zasysacza przez pompę musi mieć ciśnienie uwzględniające tę stratę oraz ew straty na długości odcinków wężowych przed i za zasysaczem. Zatem ciśnienie podawane do zasysacza powinno mieć teoretycznie nie mniej niż 8,5 bar, ale w praktyce ze standardowymi odcinkami węży 20m po obu stronach zasysacza, ciśnienie to w powinno wynosić ok 9-10 bar.
Zalety zasysaczy POK:
Podstawowe dane techniczne zasysacza liniowego Z 2:
*** ciśnienie podawcze
Wszystkie zasysacze POK oferowane są w komplecie z profesjonalnym (a nie ogrodniczym, jak to często bywa) wężykiem - patrz zdjęcie - posiadającym oplot zbrojony, obrotową nasadę oraz rurkę z tworzywa lub metalu (na zdjęciu).
Oferta POK zawiera cały typoszereg zasysaczy dla straży tj. 200, 400 i 800 l/min, zasysacze do szafek hydrantowych 75-160 l/min, zasysacze specjalne ultra-light, produkty dużej wydajności 1200-2000 l/min oraz ze stali nierdzewnej przeznaczone do stałych instalacji gaśniczych np. w rafineriach i wykonane z mosiądzu (np. kopalnie).
Opcje produktu