Masz pytania? Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!
Fakt, że "kto mało płaci ten dwa razy płaci", a przy tym tak naprawdę nie wie co kupił, bo sprzedawcy często ubogo opisują swoje produkty — w wielu przypadkach dlatego, że nie mają wiele dobrego o nich do powiedzenia. Sprzedają Wam cenę i ew wygląd.
Utworzony: 2018-08-29 12:54
"Kto mało precyzuje, ten mało wie, a jeszcze mniej uczy innych"
Ignacy Loyola
Trzeba sobie jasno powiedzieć, że niewiele wiemy o rękawicach strażackich. Producenci strzegą wiele tajemnic przed użytkownikiem reklamując swoje produkty w ogólnikowy sposób, lub koncentrując się na tych danych, które z największym prawdopodobieństwem doprowadzą do sprzedaży.
Powszechną praktyką na obniżenie ceny jest stosowanie jednego kompozytu/laminatu wielowarstwowego - wszystko sklejone jest łącznie z membraną. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że bardzo to usztywnia rękawice i materiały już tak nie pracują jak powinny. Rękawice takie są też niezwykle trudne w naprawie.
W rękawicach Granqvists warstwy są luźne i niesklejone, więc można je oddzielać.
Część badań mierzy się parametrami każdego materiału z osobna i bierze się np. tylko jeden najlepszy wynik bez sumowania pozostałych słabszych. W laminacie wszystko jest już zsumowane.
Sztuką jest dorównać osobnymi warstwami w parametrach laminatu, aby jeden materiał miał wytrzymałość jak cały laminat konkurencji. Granqvists tej sztuki dokonuje i często ma nawet lepsze wyniki bezpieczeństwa.
Któż nie chciałby mieć rękawic ładnych, bezpiecznych od ognia, wody i wszelkich działań mechanicznych? Do tego miękkich, komfortowych, przyjemnych, z dużą precyzją zręczności? Owszem, zapewne takie istnieją, tylko poza zasięgiem portfela przeciętnego użytkownika i możliwości finansowych jednostek strażackich.
Skoncentrujmy się zatem na najpopularniejszej grupie rękawic — niedrogich lub przystępnych cenowo.
Na pewno prawdę o nich. Prawdę, która nie słodzi o najwyższej jakości w najniższej cenie. Pewien znany biznesmen, Pan Markiewicz powiedział: "Kiedy klient chce kupić coś tanio i najwyższej jakości odpowiadam: A po co Panu dwa produkty?" I to jest sedno zagadnienia. Cudów nie ma. Albo, albo.
Nie oszukujmy się — klasa realnego bezpieczeństwa rękawic idzie w parze z jakością materiałów, jakością wykonania i ceną. Tak, z ceną. Nie chcemy Was namawiać na zakup najdroższych produktów, o nie. W większości wypadków nie ma takiej potrzeby. Można dobrać dobry produkt w przystępnej cenie, jednak tutaj wchodzimy w strefę dużej podaży rynkowej i łatwo się w tej plątaninie ofert pogubić. Wystarczy jednak poznać kulisy produkcji rękawic zarówno od strony materiałów jak i standardu technologicznego.
Chcąc być pewnymi, że nasza oferta rękawic jest naprawdę dobra dla Was użytkowników, w ostatnim czasie zagłębiliśmy się w ten temat dość mocno. Przyjrzeliśmy się wielu produktom na rynku oczywiście ze wspomnianego wcześniej segmentu i doszliśmy do pewnych ciekawych wniosków. Polecamy dobrze zapoznać się z poniższymi wynikami obserwacji, gdyż prawdopodobnie nigdzie więcej o tym nie przeczytacie.
W naszych szwedzkich rękawicach marki Granqvists:
Jakoś czy jakość?
Wyżej opisane wady technologiczne (m.in. palce, szwy) są typowe dla tanich rękawic roboczych i są niedopuszczalne w naszym zakładzie produkcyjnym. Zgodnie z naszą polityką jakości takie działania są zabronione. Nasze szwedzkie rękawice są jak Volvo — może nie najpiękniejsze, ale pewne i sprawdzone — można na nich polegać.
Znana każdemu marka Siemens reklamowała się tak: "O jakości można mówić, kiedy tym, co do nas wraca są klienci, a nie produkty". Przez wiele lat doświadczeń, prób i błędów czerpiemy z tej maksymy do dzisiaj. Ty wybierając ochronę dla swoich dłoni i palców polegaj na najlepszych, sprawdzonych rozwiązaniach.
Kompendium wiedzy o DOBRYCH (a nie tylko dobrych) produktach znajdziesz tutaj.
Zadzwoń do specjalisty w Twojej lokalizacji:
łódzkie, świętokrzyskie i śląskie607 444 060 lub wyślij
mazowieckie, podlaskie i lubelskie721 484 222 lub wyślij
dolnośląskie, opolskie, lubuskie i wielkopolskie605 324 400 lub wyślij
zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-
pomorskie, małopolskie i podkarpackie693 044 900 lub wyślij
lub napisz na adres horpol@horpol.com, podając w zapytaniu swój adres i województwo, a przekażemy Twoje zapytanie właściwej osobie.
Ten wpis w blogu jest rozwojowy i będzie uzupełniany.